Písničková ABECEDA metodiky


Dovolte mi, abych Vám představila METODU POHYBOVÉHO ZPÍVÁNÍ, která vychází z mé dlouholeté práce se dětmi. Je velmi komplexní a zpěv je při ní zábavou. Pomocí dechových a pohybových her využívá přirozený hlas a autentičnost dítěte. Díky propojení pohybu, dechu a zpěvu urychluje nácvik správného čtení, artikulace a zdravého posazení dětského hlasu. Při zpívání se děti nejen hýbou, dýchají, zlepšují rytmus a intonaci, ale mají ze své činnosti radost a pozitivně se naladí. To jsou aspekty, které doslova rozsvěcují náš mozek a dávají prostor pro komplexní rozvoj dětského mozku.

Eva Kleinová - hlasová pedagožka

Eva Kleinová

A

Písnička ABECEDA

B

Písnička BEDLY

C

Metodika písnička CVRČEK

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

METODIKA - nácvik artikulace slabiky CVRK. Trénujeme při ní také zvětšení dechové kapacity. Dbáme na nádech nosem, začínáme v pomalém tempu. Pokud výslovnost zvládáme, zvolna zrychlujeme. Nesmí nám uniknout koncovka "K" Je důležitá pro vytvoření koncové dechové opory slova. HRA: Zdůrazníme dětem, že se nadechujeme nosem. Cvrkáme společně na jeden nádech tak dlouho, dokud nám dech vystačí. Můžeme cvrkat na čas, anebo na počet. Pokud zvládneme 10 cvrknutí, posuneme si limit na 11, 12, 13. Naším cílem je 15 bez přeřeknutí:-)

Hezké cvrkání!

Č

Metodika písnička ČMELÁK

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

METODIKA: Při Čmelákovi se soustředíme na zvětšení dechové kapacity a udržení rovnoměrného hospodaření s dechem. Dětem se z počátku stane, že neudrží souvislý sloupec vzduchu ve stejném napětí a zvuk tak bude kolísat. To je v pořádku. Brzy se vše ustálí a děti si práci s dechem rychle osvojí. Připomínáme dětem nádech nosem, ten je automaticky stimuluje ke zpevněné dechové opoře a zároveň vytvoří ideální prostředí pro tvorbu hlasu. Tón bzučení by měl být příjemný, z počátku spíše níže položený. Tréninkem se ale můžeme pokusit i o bzučení různých intervalů. Rozbzučíme děti na nízké tóny (bzučouny), střední(bzučáky) i vysoké (bzučinky). Jakmile ovládáme samotné bzučení, začneme se soustředit na prodlužování času samotného bzučení. Začínáme na počítání do 5ti v pravidelných intervalech s nádechem. Vše opakujeme 3x. Pokud zvládáme, prodlužujeme až do 20ti. Nejzábavnější je pochopitelně soutěž o nejdelšího bzučáka. Hezké bzučení:-)
 PS: Pokud by se někomu začala točit hlava, okamžitě se bzučením přestaneme. Občas se toto děje, pravidelným cvičením tyto obtíže brzy vymizí.

D

Písnička DÉŠŤ

E

Písnička EVA

F

Písnička FUJARA

G

Písnička GÁBI

H

Písnička HŘÍBEK

CH

Písnička CHI-CHI

I

Písnička IGOREK

J

Písnička JABLÍČKA

K

Písnička KROUPY

L

Písnička LODIČKA

M

Písnička MYŠI

N

Písnička NOS

O

Písnička OPIČKA

P

Písnička PASTELKY

R

Písnička RŮŽE

Ř

Písnička ŘEČ

S

Písnička SLŮŇÁTKO

Š

Písnička ŠTĚSTÍ

T

Písnička TULENI

U

Písnička UČ SE

V

Písnička VELRYBA

X

Písnička XYLOFON

Z

Písnička ZRCADLO

Ž

Písnička ŽITO